Opłata adiacencka, planistyczna i Podatki od nieruchomości

 

Urząd gminy naliczył Ci wysoką opłatę planistyczną lub adiacencką? A może zastanawia Cię wysokość podatków od nieruchomości jakie płacisz każdego roku do gminy.

 

W każdym z tych przypadków często dochodzi do sytuacji, w której naliczane opłaty lub podatki są naliczane nieprawidłowo - z reguły na niekorzyść właściciela nieruchomości. Nie ma znaczenia jaki jest powód takiej sytuacji. Najważniejsze jest to, że teraz możesz skutecznie bronić swoich praw i finansów. 

 

Zacznij działać i sprawdź (za darmo) poprawność naliczonych opłat lub podatku od nieruchomości

 

Kliknij w interesujący Cię temat, znajdź ustawy, ważne informacje i interesujące artykuły. 

Opłata planistyczna

Tak zwana renta planistyczna naliczana przez gminę z tytułu wzrostu wartości nieruchomości na skutek uchwalenia planu miejscowego. Naliczana po sprzedaży nieruchomości potrafi mocno uszczuplić uzyskane ze sprzedaży środki

więcej
Opłata adiacencka

Opłata adiacencka jest naliczana w związku z podziałem nieruchomości, wybudowaniem uzbrojenia lub też po scaleniu i podziale nieruchomości. Żadko jest naliczana prawidłowo. Sprawdź, jak jest w Twoim przypadku

więcej
Podatki od nieruchomości

podstawą ich naliczenia jest zapis w ewidencji gruntów. Błędne określenie użytku gruntowego może sprawić, że wysokość ustalonego podatku jest kilka razy wyższa niż powinna. Darmowy audyt podaktów od nieruchomości - sprawdź!

więcej