Podział nieruchomości

Zwykłe podziały są dla geodetów.
My zajmujemy się podziałami ważnymi lub bardzo trudnymi

W zespole kancelarii są geodeci, którzy wiele lat praktykowali w zawodzie geodety. Posiadają najważniejsze państwowe uprawnienia w zakresie wykonywania samodzielnych funkcji w geodezji, w tym dokonywania podziałów geodezyjnych. Dzięki połączeniu wiedzy prawniczej z doświadczeniem potrafimy skutecznie rozwiązywać najtrudniejsze zagadnienia na styku prawa i geodezji. Jeśli więc masz prosty podział – najlepiej zgłoś się do lokalnej firmy geodezyjnej w Twojej miejscowości lub okolicy i zleć jej dokonanie podziału nieruchomości. Jeśli jednak masz problem albo Twój podział jest niezwykle ważny – opisz nam swoją sytuację.

Kiedy pojawiają się problemy z podziałem

Kiedy na drodze do Twojego celu pojawił się problem w zakresie podziału nieruchomości, albo kiedy geodeta lub urząd mówią, że nie możesz podzielić swojej działki – skorzystaj z usług radcy prawnego. Nie obiecujemy cudów, ale bardzo często potrafimy znaleźć zgodne z prawem rozwiązania, które pozwolą na dokonanie podziału, a tym samym zrealizowanie bardzo ważnych celów.  

Kiedy podział jest ważny

Może być tak, że przygotowujesz ważną inwestycję polegającą na podziale nieruchomości. W takim przypadku powinieneś rozważyć współpracę z naszą kancelarią. Nasi specjaliści przygotowali do sprzedaży tysiące działek budowlanych w kilkudziesięciu różnych projektach. Prowadziliśmy wiele bardzo trudnych i ważnych postępowań od strony prawnej, jak i technicznej dla największych firm zajmujących się przekształcaniem nieruchomości. Dlatego wiemy, jak dokonać podziału, żeby był on optymalny pod każdym względem.

Na sukces przy podziale wpływa uwzględnienie bardzo wielu czynników, takich jak:

 • ukształtowanie terenu;
 • warunki przyłączenia mediów (obecne i potencjalne);
 • znajomość potrzeb klienta i rynku;
 • przeznaczenie terenów przyległych;
 • rodzaje użytków gruntowych;
 • kształt i wielkość działek powstających w wyniku podziału.

Kompleksowo prowadzimy sprawy dotyczące podziałów nieruchomości

Nasza kancelaria podejmuje się spraw związanych z podziałami nieruchomości. W tym zakresie:

 • konsultujemy i doradzamy;
 • prowadzimy podział od strony formalno – prawnej;
 • znajdujemy wykonawcę – geodetę i podpisujemy z nim umowę;
 • egzekwujemy terminowość i poprawność wykonanych usług;
 • dostarczamy gotowe i sprawdzone (pod względem formalnym i prawnym) dokumenty. 

Ile to kosztuje pomoc prawna

Każdy podział to bardzo indywidualna sytuacja, której nie można z góry wycenić. Często okazuje się, że korzyści ze współpracy wielokrotnie przewyższają koszty naszej usługi. Po pierwsze znamy realne ceny wynagrodzeń geodety i dbamy o to, żeby klient nie zapłacił wygórowanej ceny. Po drugie nasze rozwiązania bardzo często prowadzą do ogromnych oszczędności i pozwalają unikać często popełnianych błędów. Jedna źle zaprojektowana „kreska” może nieść za sobą skutki o wartości setek tysięcy złotych. 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz podając swoje dane i opisując możliwie najdokładniej sprawę podziału swojej nieruchomości. Jeśli możesz dołącz wszystkie dokumenty jakie posiadasz w tej sprawie – wszystko może okazać się ważne. 


  Dodaj pliki związane z zapytaniem. Decyzje, postanowienia i inne pisma z urzędu mogą być bardzo przydatne. Nie jesteśmy w stanie ocenić prawidłowości decyzji administracyjnej kiedy jej nie poznamy. Prosimy również dołączyć materiały, które mogą mieć znaczenie w sprawie, np. wypis i wyrys z planu miejscowego, mapy czy wypis z ewidencji gruntów. Możesz dodać także swoją korespondencję z urzędem.

  Pliki (w sumie) nie mogą mieć więcej niż 20 MB.
  Dozwolone typy plików: gif jpg jpeg png bmp rtf odf pdf doc docx rar zip.

  Informuję, że w sprawie dotyczącej powyższego zapytania, na moją rzecz:

  Podaj dane Radcy Prawnego, który działał na Twoją rzecz:

  Powiązane artykuły