Nasze usługi

Prawo administracyjne i nieruchomości

Polskie prawo administracyjne to ponad 1200 różnych ustaw. Do tego dochodzą przepisy wykonawcze oraz prawo międzynarodowe. Uważamy, że nie można być najlepszym w tak szerokiej dziedzinie. Dlatego nasza specjalizacja ogranicza się do prawa administracyjnego w zakresie nieruchomości. Tym zajmujemy się od wielu lat. W tym czujemy się najlepiej. I w tym chętnie pomożemy.

Poznaj zakres naszych usług

Poniżej przedstawiamy listę zagadnień, w których czujemy się ekspertami. Są to sprawy, którymi zajmujemy się niemal każdego dnia. Jeżeli nie znajdziesz poniżej interesującej Cię usługi, a ma to związek z nieruchomościami, skontaktuj się z nami i opisz swoją sprawę. Wstępna konsultacja u nas jest darmowa.

Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości

Wydzieliłeś działkę pod drogę lub wywłaszczono Cię z nieruchomości? Należy Ci się odszkodowanie. Słuszne odszkodowanie.

Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości

Opłata planistyczna (renta planistyczna)

Opłata planistyczna (tzw. renta planistyczna), jest naliczana od wzrostu wartości nieruchomości na skutek uchwalenia planu miejscowego. Naliczono Ci opłatę?

Opłata planistyczna (renta planistyczna)

Opłata adiacencka

Kompleksowo prowadzimy sprawy dotyczące naliczenia opłaty adiacenckiej z tytułu podziału lub uzbrojenia nieruchomości. Przygotowujemy odwołania od decyzji lub skargi do sądu administracyjnego.

Opłata adiacencka

Podział nieruchomości na działki

Zwykłe podziały są dla geodetów. Nasza kancelaria prowadzi sprawy dotyczące podziałów trudnych lub bardzo ważnych.

Podział nieruchomości na działki

Warunki zabudowy

Prowadzimy postępowania w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Uzyskanie warunków zabudowy jeszcze nigdy nie było tak proste.

Warunki zabudowy

Wyłączenie gruntów z produkcji rolnej

Zawyżono Ci należność lub opłaty z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej lub leśnej? Sprawdź czy organ administracji prawidłowo ustalił wysokość tych opłat. Często są zbyt wysokie.

Wyłączenie gruntów z produkcji rolnej

Odszkodowanie z tytułu uchwalenia planu miejscowego

Jeżeli w wyniku uchwalenia przez gminę nowego planu lub jego zmiany poniosłeś stratę możesz skutecznie domagać się odszkodowania lub wykupienia nieruchomości.

Odszkodowanie z tytułu uchwalenia planu miejscowego

Pozwolenie na budowę

Prowadzimy kompleksową i doraźną obsługę procesów inwestycyjnych. Podejmujemy się roli inwestora zastępczego oraz prowadzimy postępowania w przedmiocie udzielenia pozwolenia na budowę.

Pozwolenie na budowę

Porady i opinie

W zakresie naszej działalności świadczymy wszelkie usługi doradcze. Nieważne gdzie jesteś w Polsce – udzielamy również porad on-line. Wystarczy wypełnić formularz.

Porady i opinie

Środki odwoławcze i zaskarżenia

W powyższym zakresie, również jako niezależne zadania, sporządzamy wszelkiego rodzaju środki zaskarżenia, a także inne niezbędne pisma. Są to przede wszystkim:

  • odwołanie od decyzji administracyjnej
  • zażalenie na postanowienie
  • skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego
  • skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego;
  • wniosek o wznowienie postępowania administracyjnego
  • wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej.

Nie znalazłeś usługi, która dotyczy Twojego problemu?

Jeżeli Twoja sprawa dotyczy innego problemu, a dotyczy nieruchomości opisz nam go w poniższym formularzu. Tak szybko jak to możliwe odpowiemy czy jesteśmy w stanie pomóc. Jeżeli wystarczająco dokładnie opiszesz nam swoją sprawę za darmo Ci powiemy co możesz w sprawie zrobić.


Ddodaj pliki związane z zapytaniem. Decyzje, postanowienia i inne pisma z urzędu mogą być bardzo przydatne. Nie jesteśmy w stanie ocenić prawidłowości decyzji administracyjnej kiedy jej nie poznamy. Prosimy również dołączyć materiały, które mogą mieć znaczenie w sprawie, np. wypis i wyrys z planu miejscowego, mapy czy wypis z ewidencji gruntów. Możesz dodać także swoją korespondencję z urzędem.

Pliki (w sumie) nie mogą mieć więcej niż 20 MB.
Dozwolone typy plików: gif jpg jpeg png bmp rtf odf pdf doc docx rar zip.